Shanti Christo Foundation

Opublikowane przez Marek w dniu

Jako uzupełnienie poprzedniego wpisu, chciałem jeszcze napisać parę słów o Shanti Christo Foundation (SCF), mojej z nią przygodzie oraz korzyściach, jakie płyną z tej pozornie niemiłej prawno-formalnej sytuacji, o której pisałem we wpisie Wydawnictwo Shanti Christo zmienia nazwę.

Blue book

Z Fundacją zetknąłem się poprzez książkę the Way of Mastery w jednotomowym wydaniu, którą, zanim ją kupiłem, pokazał mi David, mój przyjaciel z Londynu. To właśnie David przywiózł do Katowic A Course in Miracles w latach 80 w trakcie prowadzonych warsztatów rebirthingu. A później, długo później pokazał mi WOM, wydaną przez Shanti Christo Foundation, tak zwaną blue book edition.

The Way of Mastery, jednotomowe wydanie, SCF

Przez długi czas nie wiedziałem, że jest inna wersja WOM wydawana w osobnych tomach przez Jayema. Gdy się już dowiedziałem, byłem w połowie pracy nad tłumaczeniem wersji od Shanti Christo Foundation. Jako, że tłumaczyłem dla siebie, czułem, że mam dokończyć, tak jak zacząłem. Po skończeniu tłumaczenia, wysłałem je do Fundacji jako dar dla nich i dla potencjalnych polskich czytelników. Nie znałem się jeszcze wtedy z Marysią i Rafałem.

Niestety Fundacja miała problem ze znalezieniem polskiego redaktora, który mógłby dokonać redakcji tekstu. Ja też nie znałem nikogo, kto chciałby się tego podjąć i tak projekt ten zawisł w próżni. Chwilę po, miesiąc lub dwa, spotkałem w styczniu 2018 Marysię i Rafała i rozpoczął się nowy rozdział w moim życiu, a moje relacje z Shanti Christo Foundation w naturalny sposób wygasły. Ja skoncentrowałem się na współpracy z Marysią i Rafałem, a Fundacja najwyraźniej zaniechała dalszych prób redakcji tłumaczenia.

Nic do ukrycia

Gdy pomysł utworzenia przeze mnie wydawnictwa dojrzał, poczułem wyraźnie, że wydawnictwo ma się nazywać Shanti Christo. Marysia z Rafałem mieli podobne odczucia. Dzisiaj pisząc te słowa i będąc już po zmianie nazwy, nadal widzę, że tak rzeczywiście miało być. Z jednej strony, tak jak już pisałem, jest to kolejna szansa, żeby zalegający gdzieś konflikt pomiędzy Jayemem a SCF został objęty i uleczony. Z drugiej strony, dla mnie ta zmiana pokazała, że w pewnym sensie do tej pory chowałem się za dość enigmatycznie brzmiącą nazwą Wydawnictwa. Oczywiście wyjaśniałem to, pisałem, mówiłem, ale jednak była to taka warstewka ochronna dla mnie w świecie, który mnie znał z biznesu, z konferencji edukacyjno-biznesowo-naukowych, z tłumaczenia książki Pracować inaczej….

A tymczasem Wydawnictwo Pokoju Chrystusa jest pełnym, otwartym komunikatem i bardzo się cieszę, że wymawiam i wypisuję to pełną piersią, i cieszę się, że oddałem tę warstewkę złudzeń, że nic już w tym względzie nie muszę chronić. Nic nie muszę. I niczego nie mam od ukrycia. Wydawnictwo Pokoju Chrystusa jest darem dla mnie i dla wielu szukających Prawdy, zmęczonych opieraniu się wołaniu własnego serca i duszy.

Droga Mistrzostwa – blue book – polskie wydanie

Kolejną korzyścią całej sytuacji jest powrót do pracy nad wydaniem polskiego tłumaczenia Drogi Mistrzostwa, w wersji Shanti Christo Foundation. Fundacja, w wyniku naszych ostatnich mailowych rozmów, wyraziła zainteresowanie powrotem do tego tematu. Ja obiecałem, że postaram się o redakcję tłumaczenia.

I oto w ten sposób Lucyna Grabowska ze wsparciem Karoliny Rzepeckiej i Oli Komorowskiej podjęły się wykonania redakcji tego tłumaczenia i w ten sposób zamyka się kolejny rozdział, z pewnością, by otworzyły się kolejne. Shanti Christo Foundation planuje wydać to tłumaczenie w formacie Ebooka.

Książka the Way of Mastery wydana przez SCF nie ma części z pytaniami, jakie występują w oryginale. Lekcje mają tytuły, a w tekście występują śródtytuły.

Lekcje mają tytuły a w treści występują śródtytuły
Spis treści wraz ze śródtytułami

Słowo i obecność Jeszuy

Jedno zdanie z Biblii cytujące Jezusa, może być tłumaczone na wiele sposobów. Polskich wydań Biblii doliczyłem się czternastu. Tłumaczenia w tych czternastu księgach różnią się mniej lub więcej między sobą. Ale różnice są tylko różnicą formy, treść i moc przekazu pozostaje taka sama. Miłości i Mocy Jezusa nie da się zmienić formalną warstwą słów.

Droga Mistrzostwa, blue book, jest trochę innym wydaniem niż Droga Mistrzostwa wydana przez Jayema, jako transkrypt ustnych, oryginalnych przekazów Jeszuy w trzech tomach. Jednak te różnice nie zamykają drogi przed Światłem, Mocą i Obecnością Jeszuy. Przez wiele lat Jeszua pracował ze mną poprzez tę właśnie książkę. Budził mnie i dotykał mocą Swej Obecności, nieograniczanej formą tak czy inaczej sformułowanych zdań.

Łaską jest, że Droga Mistrzostwa będzie mogła docierać jeszcze jednym, pozornie różniącym się wydaniem do tych, którzy już czekają gdzieś tam, już są gotowi, ażeby Jeszua mógł przyjść i obudzić ich do Życia i Miłości.

Shanti Christo, Jayem i historia….

Shanti Christo i Jayem to jedna historia, która miała swoje wydarzenia w czasie. Miała swoje różne zakręty, o których wiedzą tylko bezpośrednio zainteresowani. W pewnym okresie, gdy ich drogi się rozchodziły. Jayem udał się na odosobnienie, gdzie prowadzony przez Jeszuę, pracował z Drogą Przemiany tak jak wskazał mu Jeszua, i skupił się na dwóch praktykach, błogosławienia świata i wsłuchiwanie się w przewodnictwo Ducha w Jego odpowiedzi na pytanie Jayema o status i przyszłość Shanti Christo. Trwało to przez 3-4 dni. Po zakończeniu tego procesu, Jayem nagrał owoce tych swego rodzaju rekolekcji czy odosobnienia. Jednym z owoców tego procesu była informacja dla Jayema od Jeszuy, że ma odejść z Shanti Christo i zostawić ten etap za sobą.

Jayem przesłał nagranie do Shanti Christo Foundation. Jego fragmenty zostały spisane i udostępnione na witrynie Shanti Christo wraz z trzyminutowym nagraniem częściowym ale i również z całym nagraniem, które trwa około 30 minut. Do materiałów tych w języku angielskim można dotrzeć przez stronę Shanti Christo Foundation.

Poniżej natomiast załączam część z nich w tłumaczeniu, jakie zrobiłem parę lat temu, w 2014 roku, gdy do tych materiałów, dotarłem. Udostępniam je tutaj tak, jak zostały wówczas przeze mnie przetłumaczone.

Pełne 30 minutowe nagranie jest bardzo cenne i warto je przesłuchać. Jego treść jest absolutnie aktualna, bowiem oprócz konkretnych kroków jakie sugeruje Jeszua dla Jayema czy Shanti Christo, są tam słowa Prawdy niezależne od kontekstu, w jakim jesteśmy. Niestety nie ma tłumaczenia tego i nie czuję osobiście, że takie tłumaczenie ma zostać zrobione przeze mnie.

Materiały do pobrania

Poniższe materiały są w chronologicznym porządku, tak, jak są publikowane przez Shanti Christo Foundation.

Poniżej załączam pełne 30 minutowe nagranie do pobrania, które dostępne jest również na stronie Shanti Christo Foundation.

Kategorie: Informacje