Rozmowa z Jayemem

Jayem i Jeszua

W roku 1987 Jayem spotkał się po raz pierwszy z Jeszuą (Jezusem). A raczej to Jeszua po raz pierwszy pojawił się w salonie, w domu Jayema, rozpoczynając największe wydarzenie i przygodę w życiu Jayema i w życiu wielu, wielu osób. Bo Jeszua, który nigdy nas nie opuścił, cały czas przychodził i przychodzi nadal do nas przez wielu, którzy, tak jak Jayem, zgodzili się być Jego posłańcem, a zarazem zgodzili się na taką właśnie formę swojej duchowej drogi.

W efekcie tej współpracy Jeszuy z Jayemem została nam dana ścieżka Drogi Mistrzostwa, która obejmuje pięć podstawowych tekstów, dodatkowe materiały i żywe praktyki. Wydawnictwo Pokoju Chrystusa powstało z przynaglenia Ducha Świętego, by udostępnić wszystkie książki Drogi Mistrzostwa w Polsce. Mogę więc powiedzieć, że Jayem jest w istocie ojcem chrzestnym wydawnictwa. Zgodził się na wydanie polskiego tłumaczenia książek bez partycypowania w przychodach, co umożliwiło założenie i rozwinięcie Wydawnictwa.

Spotkanie w Irlandii i wizyty w Polsce

Jayema spotkałem po raz pierwszy w Irlandii, we wrześniu 2018 roku, gdzie byłem uczestnikiem warsztatów prowadzonych przez Jayema – Into the Heart of God. W niedługim czasie Jayem odwiedził Polskę, w sumie był u nas w kraju trzykrotnie, podczas których prowadził warsztaty, wykłady. Bardzo się ucieszyłem, że spotkanie online było możliwe. Jayem jest bliski memu sercu, bowiem Droga Mistrzostwa, która przyszła do nas za jego pośrednictwem, okazała się błogosławieństwem również i dla mnie.

Zwykły człowiek…

Jayem okazuje się być dla niektórych z nas postacią intrygującą i kontrowersyjną. Jednak w naszej rozmowie nie podejmuję tego właśnie tematu z jednego powodu – rozmowa była Duchem prowadzona i te kwestie w ogóle nie pojawiły się w mej świadomości.

Drugim powodem, równie ważnym, a może i ważniejszym dla mnie, to bardzo uwalniająca świadomość, że Jayem jest człowiekiem, który tak jak my pielgrzymuje z Bogiem, ale i do Boga. Ta ścieżka nigdy się nie kończy. Niezależnie jak bardzo bylibyśmy „zaawansowani”, ile byśmy nie „przechanelowali” przesłań, to nigdy nie osiągamy statusu nieomylnego Guru czy Nauczyciela. „Dlaczego nazywacie mnie dobrym? Jeden jest tylko Dobry.”

Paradoksalnie chyba właśnie dlatego tak bardzo Jayem jest mi bliski, bowiem właśnie przez swoją ludzką historię jest mi bratem, odważnym i oddanym Przebudzeniu, a nie stawianym na piedestale nauczycielem.

Rozmowa

Zapraszam więc was do obejrzenia naszej rozmowy. Odszedłem od formatu podcastu, bowiem tłumaczenie na język polski wymaga albo nagranego tłumaczenia, albo napisów. Technicznie łatwiej było mi zrobić napisy, stąd też zostawiłem nagrany obraz rozmowy, pomimo tego, że jakość jest nienajlepsza. Myślę, jednak, że to jest absolutnie drugorzędna kwestia. Rozmowę podzieliłem na trzy części, aby łatwiej było oglądać.

W trakcie spotkania zostało poruszonych wiele wątków. W części pierwszej Jayem opowiada między innymi o swoim pierwszym spotkaniu z Jeszuą, wyjaśnia, jak rozumieć pokorę, pokazuje różnicę pomiędzy braniem odpowiedzialności za swoje życie a przypisywaniem sobie zasług.

Oprawa muzyczna

Z radością chcę Was również poinformować, że w dwóch częściach rozmowy oprawę muzyczną tworzą dwa utwory Laury McGurk, kolejnej bliskiej mi duszy, którą spotkałem właśnie w Irlandii na warsztatach u Jayema. Wszystkich, którzy nie znają Laury zapraszam do odszukania na blogu paru wpisów opisujących jej historię. Wystarczy wpisać w polu Szukaj (po prawej) słowo Laurą, i wyświetlą się wszystkie o niej wpisy.

Rozmowa z Jayemem – część 1

Rozmowa z Jayemem – część 2

W drugiej części rozmawiamy między innymi o tym, czym jest „channeling”(przekazywanie przesłań), jak doświadcza go Jayem, skąd taka, a nie inna kolejność książek Drogi Mistrzostwa, co jest rzeczywistą drogą duchową, jak podążać za tym, co jest rzeczywiście ważne dla odkrywania Chrystusa w nas.

Rozmowa z Jayemem – część 3 ostatnia

W trzeciej, ostatniej części, Jayem przede wszystkim odnosi się do pandemii, pokazując duchowe rozumienie tego zjawiska i dzieląc się wglądem w naturę tych wydarzeń, które jedynie w Świetle i w poddaniu się Bogu, okazują się być pięknym, kolejnym etapem przemiany globalnej świadomości ludzkości.