Droga Mistrzostwa dla wszystkich…jeszcze prośba

Opublikowane przez Marek w dniu

Pisałem we wpisie o udostępnieniu książek Drogi `Mistrzostwa na Christmind.info, że projekt dobiegł niemal do końca i że będę miał tylko jeszcze prośbę do Was…

Aby projekt zamknąć całkowicie została do zrobienia jedna ważna rzecz – synchronizacja plików audio z tekstem.

Jak jest teraz…

Obecnie pliki audio czytane przez Rafała są już dostępne i można je odsłuchiwać, klikają ikonę głośniczka w górnym menu.

Natomiast nie są one zsynchronizowane z tekstem w taki sposób, żeby program przechodził od akapitu do akapitu wraz nagraniem lekcji. Można więc słucha i czytać, ale tekst trzeba samemu przewijać. Możecie to zobaczyć na Lekcji 1 Drogi Serca. Została już w ten sposób przygotowana. Zobacz TUTAJ.

Jak chcemy żeby było…

Chcemy, żeby słuchanie i czytanie mogło się odbywać równolegle. Gdy słucham danej lekcji, program zakreśla obwódką czytany akapit w danym momencie i sam przechodzi do kolejnego akapitu podążając niejako za głosem Rafała. Odtwarzanie nagrania i czytanie można zatrzymać w dowolnym momencie i odtworzyć w dowolnym miejscu tekstu. Można więc słuchać i czytać bez przewijania tekstu.

Co zrobić, żeby zaimplementować synchronizację?

Proces synchronizowania jest bardzo prosty i bardzo przyjemny, lecz czasochłonny dla jednej osoby, jeśli miałaby to zrobić sama.

Chodzi bowiem o słuchanie nagrania i klikanie przy każdym kolejnym akapicie lekcji, czy pytań do lekcji. Nie ma bowiem automatu, który potrafiłby to zrobić.

Ta praca może de facto stać się naturalnym pogłębianiem naszego kontaktu ze Słowem Jeszuy.

No i teraz prośba do Was…

Poszukuję wolontariuszy, pięknych dusz, które chciałyby pomóc w tym projekcie. Pomoc polegałaby na odsłuchiwaniu lekcji jednocześnie klikając przy akapitach i w ten sposób wstawiając znaczniki czasu. Następnie Rick scali te znaczniki czasu z tekstem.

Jak to będzie wyglądało w szczegółach wyjaśnię już tym osobom, które zechcą wesprzeć ten projekt.

Jeśli czujesz, że chciałbyś, czy wręcz, że masz się w to zaangażować, bardzo Cię proszę o kontakt ze mną na adres:

marek.konieczniak@pokojchrystusa.pl

Dziękuję!!!

Kategorie: Informacje

Discover more from

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading